• Maciej Dydo
  Dyrektor KIPA 
  Maciej Dydo

  Absolwent wydziałów prawa na Uniwersytecie Warszawskim, finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. prawnicze, Przez 10 lat pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowiskach Dyrektora Departamentu Mecenatu Państwa, Zastępcy Dyrektora Własności Intelektualnej i Mediów oraz Naczelnika Wydziału Prawa Autorskiego, gdzie prowadził projekty w obszarze prawa autorskiego, legislacji, rozwoju sektorów kultury i kreatywnych (film, gry wideo, nowe media, książki, muzyka i design), digitalizacji dziedzictwa kulturowego i rozpowszechniania zbiorów cyfrowych, finansowania działań kulturalnych poprzez programy finansowe, a także funkcjonowania publicznych instytucji kultury w dziedzinie filmu, animacji kultury i książki. Doświadczony w prowadzeniu projektów dotyczących bibliotek, archiwów oraz polityki audiowizualnej. Przez ponad 5 lat był pracownikiem Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się między innymi obsługą prawną platformy VOD nadawcy oraz obsługą organów spółki. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej przedmioty w obszarze prawa autorskiego, rynku filmowego i rynku gier wideo. Współpracownik Fundacji In Situ, gdzie prowadzi projekty dotyczące Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Marzena Cieślik
  Kierowniczka Projektów 
  Marzena Cieślik

  Związana z branżą filmową od 15 lat. Przed dołączeniem do zespołu KIPA pracowała w Creative Europe Desk Polska, gdzie wspierała polskich profesjonalistów branży audiowizualnej w procesie ubiegania się o środki w ramach komponentu MEDIA programu Europa Kreatywna. W ramach swoich obowiązków przeprowadzała szkolenia, organizowała warsztaty i konferencje, których celem było zwiększanie kompetencji polskich profesjonalistów. Wcześniej odpowiedzialna była za międzynarodową promocję polskich filmów i branży w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Jej zadania obejmowały współpracę z festiwalami filmowymi, współorganizację krajowych stoisk na międzynarodowych targach filmowych (m.in. EFM, Marché du Film), oraz branżowych wydarzeń networkingowych. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych szkoleniach i wydarzeniach branżowych.

 • Grażyna Szymańska
  Kierownik administracyjny biura 
  Grażyna Szymańska

  Od 2007 roku związana z branżą filmową. Współpracowała z firmami produkcyjnymi takimi jak Studio A., Dogoda Media, Prasa i Film, głównie zajmując się przygotowywaniem i rozliczaniem wniosków o dotacje z PISF i regionalnych funduszy filmowych, rozliczeniami z koproducentami, administracją kosztów (II kierownik produkcji), rozwojem projektów filmowych, pracą nad scenariuszem, korektą tekstów. Kierownik produkcji dwóch sezonów programu „Kobieta cafe”. Przez kilka lat sekretarz programowy Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne – prowadzenie i nadzór projektów fundacji przeznaczonych dla twórców filmowych „Profesjonalizacja Indywidualna” i „Promocja filmu polskiego za granicą – program indywidualny”.

Partnerzy

KIPA